Złotoryja - wiadomości ze Złotoryi - Informacje ze Złotoryi i regionu

Czy wiesz, że rezerwując wakacje teraz oszczędzasz do 40%!

My TravelW najbliższą sobotę i niedzielę, 22 i 23 grudnia w biurze podróży My Travel w Auchan Legnica odbędą się Dni Otwarte. „Każdy klient, który odwiedzi nasze biuro dostanie bon upominkowy o wartości 100zł, ponadto będzie można zarezerwować wakacje na 2013 rok aż do 40 % taniej w przedsprzedaży” – mówi Paweł Piłat, kierownik placówki. W tym specjalnym dniu zostaną przygotowane oferty zagranicznych podroży na popularne kierunki tj. Egipt, Turcja, Grecja lub Wyspy Kanaryjskie. Biuro dysponuje także wyjątkową ofertą wyjazdów w bardziej egzotyczne regiony np. Kenia czy Tajlandia w super cenach.

My Travel to gwarancja najlepszej i najtańszej oferty. Biuro gwarantuje zwrot podwójnej różnicy jeśli klient znajdzie tą sama ofertę taniej.

Podczas Dni Otwartych będzie można skorzystać z wielu innych Promocji:

  • Darmowy pobyt dziecka
  • Zagwarantowane wakacje już od 10% zaliczki (wybrani organizatorzy)
  • Pełen zwrot kosztów w przypadku rezygnacji
  • Wycieczki fakultatywne w cenie
  • Gwarancja niezmienności ceny 

Biuro serdecznie zaprasza na słodki poczęstunek i niezobowiązującą rozmowę:

Więcej: Czy wiesz, że rezerwując wakacje teraz oszczędzasz do 40%!

   

Zima trzyma, rachunki za ogrzewanie rosną… a może wcale nie muszą?

Termogramy budynków Spółdzielni Mieszkaniowej w Złotoryi przy ulicy KaczawskiejJak co roku w sezonie grzewczym płacimy ogromne rachunki za ogrzewanie i narzekamy. Często mamy wrażenie, że nasze pieniądze same uciekają z naszego domu razem z ciepłem – niby nowy budynek, niby świeża termomodernizacja, a zimno jak było, tak jest.  A może latem ciągle nie ma pieniędzy na porządne docieplenie i w zimie już niestety jest na nie za późno…

Tymczasem okazuje, że może rozwiązanie jest w zasięgu ręki i to tańsze i prostsze niż myślisz! Teraz właśnie jest idealny czas na BADANIE TERMOWIZYJNE twojego budynku, bądź mieszkania. Pomiary termowizyjne wykonuje się właśnie zimą, kiedy, jak na dłoni, dzięki różnicy temperatur widać  gdzie w budynku występują nieszczelności czyli tzw. mostki termiczne. 

Więcej: Zima trzyma, rachunki za ogrzewanie rosną… a może wcale nie muszą?

   

Unici w reprezentacji Polski na Puchar Europy

Unici w reprezentacji Polski na Puchar EuropyMonika Wierzchowska i Kacper Szułkowski wzięli udział wraz z reprezentacją Polski w Pucharze Europy Juniorów w chorwackim Poreć. Zawody rozegrano w słoneczne dni między 7-12 maja 2012 roku.

Dla unitów był to debiut w kadrze Polski na zawodach międzynarodowych. Kacper Szułkowski zajął szóste miejsce wraz z kolegami drużynowo. Indywidualnie i Monika i Kacper odpadli z rywalizacji w 1/16 finału zajmując siedemnaste miejsca. Drużynę narodową kadetek prowadziła Anna Rabska, która dekadę temu sama stawała na podium w Chorwacji.

źródło: uniapielgrzymka.pl

   

Eurolotem z Wrocławia do Lwowa

	Eurolotem z Wrocławia do LwowaWrocławskie lotnisko otworzyło się na Wschód. Do siatki lotów weszło długo oczekiwane połączenie do Lwowa. Od 16 maja na Ukrainę polecimy w każdą środę i niedzielę. Loty będzie obsługiwał Eurolot. Jednak połączenie do Lwowa to nie wszystkie wschodnie nowości, które tego dnia weszły do rozkładu.

Do tej pory najdalej wysuniętym kierunkiem na wschód, do którego można było dolecieć bezpośrednio z Wrocławia była… Warszawa. Teraz to się zmieniło. Loty międzynarodowe wzbogaciły się o Lwów, a do siatki krajowych połączeń dołączył Rzeszów.

Wschodnie nowości zadebiutowały w rozkładzie lotów 16 maja, a jako pierwsi skorzystali z nich pasażerowie lecący z Ukrainy, którzy wylądowali na wrocławskim lotnisku w środę ok. godz. 15:00. Przyjęciu samolotu towarzyszył uroczysty salut wodny. Następnie maszyna udała się w pierwszy, historyczny rejs do Lwowa.

   

Noc muzealna 2012

Noc MuzealnaNoc Muzealna to międzynarodowe wydarzenie, które ma wielu zwolenników. Muzea, galerie w wielu miastach przygotowują specjalne programy dla miłośników sztuki.

W Muzeum Miedzi w Legnicy nocne zwiedzanie rozpocznie się w najbliższą sobotę 19 maja o godz. 18:00, i potrwa do godz. 1:00.

Dla zwiedzających przygotowano mnóstwo atrakcji. Tegoroczną atrakcją zwłaszcza dla młodszej grupy zwiedzających będzie  pokaz sprzętu strażackiego oraz pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu  Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy. W programie także koncerty, warsztat medaliera, miedziorytnika, warsztaty tańców dawnych dla młodzieży i dorosłych.

W godz. 18.00 - 23.00 będzie można zwiedzać z przewodnikiem wszystkie ekspozycje w Muzeum Miedzi:
- Świadectwo życia. Jan Paweł II w medalierstwie światowym,
- Akademia Rycerska w Legnicy. Dzieje gmachu i instytucji,
- Czterdziestka. 40 lat krzemienia pasiastego w biżuterii,
- Biżuteria i szkło. Czeski design,
- Dzielna straż pożarna ludziom pomoc niesie...,

PROGRAM NOCY MUZEALNEJ

Więcej: Noc muzealna 2012

   

II Warsztaty Gospel

II Warsztaty GospelFundacja ESPA oraz Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na II Warsztaty Gospel w Legnicy. Warsztaty odbędą się w dniach 5-6 listopada 2011 r. w MCK w Legnicy. Podczas dwóch dni warsztatów uczestnicy pod okiem profesjonalnego instruktora opanują kilkanaście utworów gospel. Wyćwiczony repertuar zostanie zaprezentowany podczas Koncertu Finałowego, odbywającego się na zakończenie warsztatów.

Organizatorzy zachęcają wszystkich sympatyków tej niezwykłej muzyki. Każdy znajdzie coś dla siebie: sam warsztat muzyczny, nowe znajomości, radosną atmosferę i głębokie przesłanie gospel. Próby są intensywne, ale ogromnie satysfakcjonujące. Charyzmatyczny instruktor- wszechstronnie utalentowany czarnoskóry muzyk Brian Fentress nie pozwoli nikomu się nudzić.

Intensywny czas ćwiczeń zostanie zwieńczony niedzielnym Koncertem Finałowym o godz. 17:00 w auli Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Legnicy przy ul. Lotniczej 26. Koszt warsztatów wynosi 50 zł (rejestracja po 31.10.20011 r. 60 zł), a bilety wstępu na Koncert Finałowy są bezpłatne.

Więcej: II Warsztaty Gospel

   

Turniej Ju Jitsu dzieci i młodzików o Puchar Burmistrza Miasta Złotoryja.

III Turniej Ju Jitsu dzieci i młodzików o Puchar Burmistrza Miasta Złotoryja.15 października  2011r. w Hali Sportowej „Tęcza” przy Szkole Podstawowej nr 3 w Złotoryi odbędzie się III Turniej Ju Jitsu dzieci i młodzików o Puchar Burmistrza Miasta Złotoryja.

Organizatorami turnieju są:

  • Ognisko TKKF „Asklepios” przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Agat” w Złotoryi – Sekcja Ju Jitsu „Kazan”
  • Hala Sportowa „Tęcza” przy Szkole Podstawowej nr 3 w Złotoryi,
  • Urząd Miejski w Złotoryi
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa „Agat” w Złotoryi.


Sponsor wspierający: Fundacja Polska Miedź w Lubinie.

Program:
10.30 - Uroczyste otwarcie
10.45 - 15.00 - Walki turniejowe
15.00 - Występ Grupo Axe Capoeira
15.30-16-30 -  Dekoracja medalistów

Wstęp wolny


   

V Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego (8-9 października 2011)

W sobotę i niedzielę na Zamku Grodziec odbędzie się V Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego. Podczas święta będzie można degustować wina i miody pitne oraz potrawy przygotowane na nich. Ponadto odbędą się prezentacje stoisk rzemiosł średniowiecznych, prezentacja kowali z Baranowicz (Białoruś) i pokazy walk rycerskich w wykonaniu bractw rycerskich.

Program:
8 października
11:00 – konferencja – zmiany w ustawie „winnej”, uprawa winorośli
12:00 – oficjalne otwarcie, okolicznościowe wystąpienia gospodarzy oraz zaproszonych gości, konkursy na najlepsze potrawy na miodzie i winie, konkursy na wina i miody pitne, uroczyste nasadzenie winorośli
13:00 – występy sceniczne zespołów folklorystycznych i koncert zespołu „Za kratą” z Lwówka Śląskiego

9 października
12:00 – uroczyste rozpoczęcie II dnia Agroturystycznego Święta Wina i Miodu Pitnego, prezentacje potraw na miodzie i winie, pokazy rzemiosł średniowiecznych, prezentacja stoisk regionalnych „Wrzosowej Krainy” i „Partnerstwa Kaczawskiego”, występ zespołu „Wspólna wędrówka” z Mińska, występ Włodzimierza Żdzienickiego z Lwówka Śląskiego, pokazy walk rycerskich, stoiska z kuchnią regionalną

   

Program - Główne uroczystości obchodów 800 – lecia miasta

Główne uroczystości obchodów 800 – lecia miasta28 Maja – Sobota

RYNEK
10.00 – 15.00 Osada średniowieczna
12.15 – 13.00 Msza Święta
13.15 – 14.45 Korowód Jubileuszowy
- odsłonięcie rzeźby plenerowej Płukacza Złota
- odsłonięcie studni z XVIII w
- przejście Bramą 800-lecia

14.45 – 15.00 Uroczyste otwarcie głównych obchodów Jubileuszu
15.00 – 15.45 Widowisko historyczne „Złotoryja, Złotoryja …”
15.45 – 16.00 Skrzynia Pamiątkowa
16.00 – 16.15 Parada Policyjnej Orkiestry Dętej
16.15 – 16.45 „Najazd Husytów” - inscenizacja historyczna

STADION MIEJSKI
18.00. „Shaman” – Spektakl Artystów Sztuki Ruchu Ocelot – namiot na Stadionie Miejskim - boisko treningowe

ZALEW ZŁOTORYJSKI
17.00 – 18.00 ‘Lucek Pucek’ - teatr dla dzieci
18.00 – 19.00 Ars Saltandi i ŁAU - złotoryjska scena taneczna
19.00 – 20.00 Złotoryjska Estrada Wokalna
21.00 – 22.30 Bajm - koncert
22.30 – 22.45 Pokaz laserowo-pirotechniczny
22.45 – 02.00 DYSKOTEKA

Więcej: Program - Główne uroczystości obchodów 800 – lecia miasta

   

Muzeum Miedzi w Legnicy zaprasza na Noc muzealną

Noc muzealna w legnickim Muzeum MiedziTegoroczna Noc muzealna w legnickim Muzeum Miedzi odbędzie się 14 maja z soboty na niedzielę. W godz. od 18.00 do 1.00 będzie można za darmo z przewodnikiem obejrzeć wystawy: „Książęca kolekcja" Skarby ze zbiorów Fundacji Czartoryskich w Krakowie”, „Bracia Łopieńscy. Polska sztuka dekoracyjna XIX i XX wieku”, „Akademia Rycerska w Legnicy. Dzieje gmachu i instytucji”, „Szkło secesyjne i Granice srebrnych przestrzeni. Kolekcja Ireny Huml”. Odbędą się również wernisaże wystaw: „Tkaniny przestrzenne” Edyty Roli-Marcinkowskiej oraz „Symetria" - rysunki Iwony Rostkowskiej.

O godzinie 18.00 i 20.00 w Akademii Rycerskiej „Opera bez kostiumu?" - znane arie operowe zaśpiewa Adriana Ferfecka.

O godzinie 22.15 w gmachu głównym Muzeum rozstrzygnięty zostanie konkurs na najliczniejszy zbiór zaproszeń muzealnych na otwarcia wystaw polskiego malarstwa.
W lapidarium o godz. 18.30 projekcja filmu Emalie na miedzi zrealizowanego przez Muzeum Miedzi i TV Dami w pracowni Dory i Huberta Kleemann, a o godz.19.00 standardy muzyki klasycznej i filmowej zagra orkiestra Zespołu Szkół Muzycznych.

Z Placu Zamkowego odjeżdżać będzie szlakiem Henryka Pobożnego autobus do Muzeum Bitwy w Legnickim Polu. Tam o godz. 23.30 odbędzie się koncert muzyki barokowej.

W godz. 18.00 - 24.00 czynne będą wszystkie ekspozycje w Muzeum Miedzi: Gmach Główny (wejście od ul. św. Jana), Akademia Rycerska (wejście od ul. Chojnowskiej 2), Lapidarium (wejście od ul. Partyzantów), Kaplica Zamkowa i Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu.


Program
Noc muzealna (14.05.2011, godz.18.00-1.00), wstęp wolny

Więcej: Muzeum Miedzi w Legnicy zaprasza na Noc muzealną

   

"Ten piękny świat" Wiktora Koniwa do obejrzenia na Zamku Grodziec

Wiktor Koniw Jutro (1 maja 2011r.) o godz. 14.00 na Zamku Grodziec odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Wiktora Koniwa (Ukraina) pt. "Ten piękny świat".

Wiktor Koniw urodził się 17 kwietnia 1961 roku w Kałuszu na Ukrainie. Jest absolwentem Moskiewskiego Ludowego Uniwersytetu Sztuki. Wielokrotnie uczestniczył w wystaw krajowych i zagranicznych. Zajmuje się malarstwem realistycznym.

Malarstwo Wiktora Koniwa wsłuchuje się w otaczającą przyrodę i człowieka. To właśnie daję siłę wypowiedzi obrazom. To zmusza odbiorcę do chwili zadumy, do wejścia w nastrój podpowiedziany szeptem obrazów, kolorytu i kompozycji.

Więcej: "Ten piękny świat" Wiktora Koniwa do obejrzenia na Zamku Grodziec

   

Majówka na Zamku Grodziec 1-3 maja 2011r.

Program Majówki na Zamku Grodziec

Zapraszamy Państwa na Majówkę na Zamku Grodziec. Spędź wyjątkowe chwile w wyjątkowej atmosferze jaką zapewnia "Zamek na Wulkanie".

Program Majówki na Zamku Grodziec

1 maja - niedziela

11.00 - III Międzynarodowe Sympozjum Rzeźbiarskie w Kamieniu
14.00 - otwarcie wystawy malarstwa Wiktora Koniwa z Kałusza (Ukraina)
14.00-16.00 - Turniej Łuczniczy
15.00 - prezentacja kuchni kresowej i występ zespołu "Swojacy" z Zagrodna
16.00 - gry i zabawy plebejskie dla publiczności
16.30 - prezentacja kuchni regionalnej i występ zespołu "Czaplanki" z Czapli
17.00-21.00 - Zabawa Majówkowa z zespołem "Skauci" z DPS Nielestno

2 maja - poniedziałek

11.00 - III Międzynarodowe Sympozjum Rzeźbiarskie w Kamieniu
13.00-15.00 - Turniej Łuczniczy
14.00 - prezentacja kuchni kresowej i występ zespołu "Jarzębina" ze Skorzynic
15.00 - prezentacja kuchni regionalnej i występ zespołu "Macierzanki" z Twardocic
16.00 - występ zespołu "Polanki" z Nowej Wsi Grodziskiej
16.00-18.00 - gry i zabawy plebejskie dla publiczności

3 maja - wtorek

Więcej: Majówka na Zamku Grodziec 1-3 maja 2011r.

   

Strona 1 z 9

Najnowsze ogłoszenia 
= ze zdjęciem

Reklama e-zlotoryja.net.pl